Supporterintervjuet: Før Barnsley (H)

Trond Gyldenskog Nedal tror Pompey spiller uavgjort mot Barnsley og sikrer seg opprykket tirsdag kveld. Selv håper han for en gangs skyld at Pompey taper.


SUPPORTERINTERVJUET: Tirsdag 16, april kan bli dagen vi sikrer oss opprykk. Med ett poeng hjemme mot Barnsley er Pompey klare for opprykk til Championship. Med seier har Pompey også vunnet Championship. Før denne 44. seriekampen for sesongen er det medlem nummer 44, Trond G. Nedal, som stiller til en prat – bare dager før han selv reiser over til Portsmouth.

 

Hva er dine tanker om det Pompey presterte i 2022/23?

– Noe skuffende at det ikke ble play-offs, men sesongen sett under ett var mer eller mindre som forventet. Det er mye som skal klaffe før man har et vinnerlag eller en gullsesong og jeg hadde ingen forventninger eller forhåpninger om det i fjor. Men at Pompey skulle til Wembley hadde jeg håpet på. Dog var det flere langvarige perioder med for dårlige resultater, og det blir man straffet for når sesongen skal oppsummeres.

 

Hva var dine tanker og forventninger til denne sesongen?

– Jeg hadde forventninger om at Pompey skulle forbedre seg sammenlignet med fjorårssesongen, men var også skeptisk til om man klarte å komponere et godt lag med såpass mange utskiftninger. Jeg hadde derfor et håp om 3. – 4. plass, men hadde du spurt meg før sesongen om jeg ville tatt et veddemål på det, så hadde jeg nok svart nei takk!

 

Hvilke lag tror du rykker opp fra League One sammen med Pompey denne sesongen?

– Jeg fokuserer kun på Pompey og prøver å ikke tenke på andre lag, men basert på hvordan laget så ut da Pompey spilte mot dem, så svarer jeg enten Derby eller Bolton. Magefølelsen sier Derby, men siden magefølelsen ikke er til å stole på, tipper jeg Bolton.

 

Hva synes du om Pompeys sesong?

– Den har vært intet mindre enn magisk! Det har luktet gull av dette laget fra første serierunde. Og selv når man får skader på nøkkelspillere ute at man «merker det», så sier det seg selv at denne sesongen kommer til å gå inn i historiebøkene med stor skrift. Med kun 4 tap så langt er det vel mildt sagt fortjent at Pompey rykker opp. Jeg mener Pompey har sin beste sesong på Fratton Park noensinne, om jeg ikke tar feil.

 

Har du planer om å få til en tur over for å se Pompey i nær framtid?

– Ja, i helga.

 

Hvordan holder du deg oppdatert på Pompey (kamper og nyheter)?

– Jeg ser de fleste kampene på iFollow. Hvis ikke så følger jeg dem via appen FotMob. Når det gjelder nyheter er det som regel den offisielle hjemmesiden jeg forholder meg til, i tillegg til Facebook-siden til supporterklubben. Twitter/X prøver jeg å holde meg langt unna.

 

Har du noen favorittspillere i dagens Pompey-spillerstall?

– Christian Saydee! Makan til undervurdert spiller. Er det lov å svare alle sammen? Om jeg må velge noen flere vil jeg si Shaughnessy, Pack, Lane og Bishop/Yengi.

 

Hva er dine tanker om John Mousinho og hans trenerteam?

– Hva skal man si? Jeg vet ikke hvor mange overganger Mousinho har bommet på siden han kom til Pompey, men det er ikke mange. Utrolig avkastning på innkjøpene. De har helt åpenbart sydd sammen et maskineri som fungerer og en plan spillerne tror på. Dessverre blir ikke Mousinho lenge i Pompey. Større klubber venter på han.

 

Nå er det Barnsley på hjemmebane. Hva er dine tanker om denne kampen, hva er din startellever og hvordan tror du kampen ender?

– For første gang vil jeg si at jeg håper Pompey taper slik at Pompey kan avgjøre opprykket på hjemmebane mot Wigan i helga, når jeg er til stede. Men «dessverre» tror jeg kampen ender uavgjort og med opprykk. Tipper 1-1. Startellever må være: Pompey (4-2-3-1): Norris; Rafferty, Raggett, Shaughnessy, Ogilvie; Pack (c), Moxon; Kamara, Saydee, Lane; Yengi.

 

Selv om vi har ei nettside med stor aktivitet og alt som skrives der deles i sosiale medier, har det vært veldig liten aktivitet hos våre medlemmer de siste årene. Hva er dine tanker om det og hva kan gjøres for å få mer aktivitet og samhandling hos våre medlemmer?

– Starte podcast og arrangere fellesturer.

 

Har du ellers noe du vil si til resten av de skandinaviske Pompey-supporterne?

– Vi sees på Fawcett Inn!


Tidligere supporterintervjuer denne sesongen:

Før 1. serierunde: Bristol Rovers (H): Joakim Ellingsen 

Før 2. serierunde: Leyton Orient (B): Torkil Risan

Før 3. serierunde: Exeter City (H): Ståle Håheim

Før 4. serierunde: Cheltenham (H): Marius Kastet

Før 5. serierunde: Stevenage (B): Trygve Mellvang Tomren-Berg

Før 6. serierunde: Peterborough (H): Pål Alexander Lea

Før 7. serierunde: Derby County (B): Lars Håvik

Før 8. serierunde: Barnsley (B): Jean Robert Tankred

Før 9. serierunde: Lincoln City (H): Anton Jonasson

Før 10. serierunde: Wigan (B): Steen Houman

Før 11. serierunde: Wycombe (H): Kenneth Johansen

Før 12. serierunde: Port Vale (H): Per Gustavsson

Før 13. serierunde: Carlisle United (H): Knut Magne Ellingsen

Før 14. serierunde: Cambridge United (B): Sigbjørn Tjetland

Før 15. serierunde: Reading (B): Paul Richards

Før 16. serierunde: Charlton Athletic (H): Duncan Griffin

Før 17. serierunde: Blackpool (H): Mange Nilsson

Før 18. serierunde: Burton Albion (B): Torgeir Melvær Nesse

Før 19. serierunde: Northampton (B): Øyvind Velde

Før 20. serierunde: Bolton (H): William Tomren-Berg

Før 21. serierunde: Shrewsbury (B): Asbjørn Stokken

Før 22. serierunde: Fleetwood (H): Håvard Myhre

Før 23. serierunde: Bristol Rovers (B): Ed Binks

Før 24. serierunde: Exeter (B): Mathias Eide

Før 25. serierunde: Stevenage (H): Arman Vestad

Før 26. serierunde: Cheltenham (B): Bjarte Hope

Før 27. serierunde: Leyton Orient (H): Jon Romuld Håversen

Før 28. serierunde: Fleetwood (B): Martin A. Grimstvedt

Før 29. serierunde: Port Vale (B): Bo Gareth Johansen

Før 30. serierunde: Oxford United (B): David Gunnarsson Lorentzen

Før 31. serierunde: Northampton (H): Torstein Skaaren Pedersen

Før 32. serierunde: Carlisle (B): Eirik Bøen Gravdal

Før 33. serierunde: Cambridge United (H): Sergio Fox

Før 34. serierunde: Reading (H): Tom Hagen

Før 35. serierunde: Charlton (B): Robert Daffenberg Nilsen

Før 36. serierunde: Oxford (H): Tom Saunders

Før 37. serierunde: Blackpool (B): Veny Vere

Før 38. serierunde: Burton (H): Erlend Uglem

Før 39. serierunde: Peterborough (B): Michael Pantling

Før 40. serierunde: Wycombe (B): Chris Billowes

Før 41. serierunde: Derby County (H): Mark Raine

Før 42. serierunde: Shrewsbury Town (H): James Lund

Før 43. serierunde: Bolton Wanderers (B): Magnus Smith

Christian Saydee.