Supporterintervjuet: Før Shrewsbury Town (H)

James Lund tror Pompey vinner 3-0 og tar et stort steg mot Championship i ettermiddag.


SUPPORTERINTERVJUET: Vår medlem nummer 82, James Lund fra Maura utenfor Oslo, stiller til supporterpraten før sesongens femte siste kamp. Hjemmekampen mot Shrewsbury.

 

Hva er dine tanker om det Pompey presterte i 2022/23?

– Jeg håpet som så mange ganger tidligere at DENNE sesongen skulle vi rykke opp, men håpet ble slukket og ble jo litt skuffet over at vi ikke kom til Play-off. Men vi er stolte Portsmouth supportere uansett hvilken liga, eller possisjon vi havner på.

 

Hva var dine tanker og forventninger til denne sesongen?

– Jeg hadde stor tro i starten av denne sesongen på opprykk. Alt føltes, og så veldig bra ut, hvilket det fortsatt gjør. Pratet mye tidlig i sesongen om at det er denne sesongen det skjer, hvis ikke så ligger vi nok i League one fire/fem år til, uten spesielle forventninger.

 

Hvilke lag tror du rykker opp fra League One denne sesongen?

– Pompey rykker opp! Derby rykker opp! Tror litt på Peterborough, men håper Lincoln blir tredje laget opp via Play off, de har en vanskelig kamp igjen, som de ikke vinner. 😉

 

Hva synes du om Pompeys sesong så langt?

– Det er sinnssykt deilig å være Pompey supporter i år! Vi ligger stabilt på topp! PFC har hatt flere kamper hvor vi har vunnet på overtid, ballen er rund og alt kan skje til siste sekund. Fotball er så gøy som det bare kan bli med Pompey! Det er en deilig suksess i år! Hver eneste kamp er super-spennende når vi ligger der vi gjør!

 

Har du planer om å få til en tur over for å se Pompey i løpet av 2023/24?

– I år ble tradisjonen dessverre brutt, men kommer sterkere tilbake neste sesong. Det er spesielt en hjemmekamp og en bortekamp som er i nærområdet som jeg snuser veldig på, om South coast derby er tilbake i 2024-25 sesongen! 😉

 

Hvordan holder du deg oppdatert på Pompey (kamper og nyheter)?

– Jeg ser kampene med Ifollow som har blitt en genuint bra plattform! Alle kamper er live og det er deilig å se fotball man vil se! Ellers holder jeg meg oppdatert via: Venner av Portsmouth, Portsmouth sine egne hjemmesider. Alle rykter og nyheter finner jeg på Newsnow Portsmouth FC.

 

Har du noen favorittspillere i dagens Pompey-spillerstall?

– Sean Raggett er en absolutt favoritt, alltid fryktløs i dueller, gir aldri opp og klager svært lite. Han hører hjemme i Portsmouth. Noen grusomme feilpasninger fra tid til annen, løper litt rart ( Bambi on Ice), han er i mitt hjerte av blått!

 

Hva er dine tanker om John Mousinho og hans trenerteam?

– Overrasket! Positivt overrasket over hva han har klart å få til, et meget utradisjonelt valg av manager, men det er det som skulle til. Han skaper en samhørighet på banen og utenfor banen. Nytt blod, ny vilje og har et ønske om å etablere seg, samtidig som han ydmykt respekterer sjansen han har fått i Portsmouth bidrar til suksess. Gøy, spennendede, overrasket og rått bra!

 

Nå er det Shrewsbury på hjemmebane. Hva er dine tanker om denne kampen, hva er din startellever og hvordan tror du kampen ender?

– Det blir nye 90 minutter med spenning, alle kamper er veldig spennende for tiden og alle kamper er en utfordring psykisk og fysisk for spillerne. Schrewsbury kan være vanskelige, men vi har de hjemme på Fratton Park og jeg håper og tror vi sikrer 3 nye poeng for å spikre et opprykk. John Mousinho velger det aller beste uttaket som det kan velges fra. Mitt forslag hadde vært som manager for en dag: Norris, Rafferty, Raggett, Shaughnessy, Ogilvie, Pack, Moxon, Lane, Saydee, Kamara, Lang.

Pompey 3 – Schrewsbury 0

 

Selv om vi har ei nettside med stor aktivitet og alt som skrives der deles i sosiale medier, har det vært veldig liten aktivitet hos våre medlemmer de siste årene. Hva er dine tanker om det og hva kan gjøres for å få mer aktivitet og samhandling hos våre medlemmer?

– Jeg bruker sosiale medier i svært liten grad så jeg har ikke fått bidratt til noe der. Men jeg er en ivrig leser på nettsidene våre. Hadde vi hatt en skandinavisk sesongfest/samling på en fast helg i Portsmouth hvert år, så hadde det vært supergøy. Av alle 118 medlemmene i Skandinavia så hadde helt sikkert noen av oss klart å lage en fest hvert år! Alle kan ikke hvert år, men har man en fast helg i året, så er det lettere å avse en dato for ekstra gøy i Portsmouth. 😉 Og plutselig er det en ting man gleder seg til hvert år og man har enda en god grunn til å dra over for å se en kamp.

 

Har du ellers noe du vil si til resten av de skandinaviske Pompey-supporterne?

– PLAY UP POMPEY ! Etablerer vi oss i Championship så blir det mye juling å få på banen, men plutselig en vakker dag så er vi i toppen også der! Uansett hva, uansett hvem, uansett hvor: BLUE AAAARMYYYYY! PLAY UP POMPEY 💙


Tidligere supporterintervjuer denne sesongen:

Før 1. serierunde: Bristol Rovers (H): Joakim Ellingsen 

Før 2. serierunde: Leyton Orient (B): Torkil Risan

Før 3. serierunde: Exeter City (H): Ståle Håheim

Før 4. serierunde: Cheltenham (H): Marius Kastet

Før 5. serierunde: Stevenage (B): Trygve Mellvang Tomren-Berg

Før 6. serierunde: Peterborough (H): Pål Alexander Lea

Før 7. serierunde: Derby County (B): Lars Håvik

Før 8. serierunde: Barnsley (B): Jean Robert Tankred

Før 9. serierunde: Lincoln City (H): Anton Jonasson

Før 10. serierunde: Wigan (B): Steen Houman

Før 11. serierunde: Wycombe (H): Kenneth Johansen

Før 12. serierunde: Port Vale (H): Per Gustavsson

Før 13. serierunde: Carlisle United (H): Knut Magne Ellingsen

Før 14. serierunde: Cambridge United (B): Sigbjørn Tjetland

Før 15. serierunde: Reading (B): Paul Richards

Før 16. serierunde: Charlton Athletic (H): Duncan Griffin

Før 17. serierunde: Blackpool (H): Mange Nilsson

Før 18. serierunde: Burton Albion (B): Torgeir Melvær Nesse

Før 19. serierunde: Northampton (B): Øyvind Velde

Før 20. serierunde: Bolton (H): William Tomren-Berg

Før 21. serierunde: Shrewsbury (B): Asbjørn Stokken

Før 22. serierunde: Fleetwood (H): Håvard Myhre

Før 23. serierunde: Bristol Rovers (B): Ed Binks

Før 24. serierunde: Exeter (B): Mathias Eide

Før 25. serierunde: Stevenage (H): Arman Vestad

Før 26. serierunde: Cheltenham (B): Bjarte Hope

Før 27. serierunde: Leyton Orient (H): Jon Romuld Håversen

Før 28. serierunde: Fleetwood (B): Martin A. Grimstvedt

Før 29. serierunde: Port Vale (B): Bo Gareth Johansen

Før 30. serierunde: Oxford United (B): David Gunnarsson Lorentzen

Før 31. serierunde: Northampton (H): Torstein Skaaren Pedersen

Før 32. serierunde: Carlisle (B): Eirik Bøen Gravdal

Før 33. serierunde: Cambridge United (H): Sergio Fox

Før 34. serierunde: Reading (H): Tom Hagen

Før 35. serierunde: Charlton (B): Robert Daffenberg Nilsen

Før 36. serierunde: Oxford (H): Tom Saunders

Før 37. serierunde: Blackpool (B): Veny Vere

Før 38. serierunde: Burton (H): Erlend Uglem

Før 39. serierunde: Peterborough (B): Michael Pantling

Før 40. serierunde: Wycombe (B): Chris Billowes

Før 41. serierunde: Derby County (H): Mark Raine

 

En milepæl for far James når datter Nataly for første gang går av på Fratton stasjon.