Pack ble rørt til tårer

Kaptein Marlon Pack har hatt en drømmesesong. Han er vokst opp i byen, har vært Pompey-fan hele livet og kunne etter sesongen feire opprykket til Championship sammen med byens befolkning.


NYHETER: Marlon Pack forlot Pompey i 2011 etter å ha gått gradene i Pompeys akademi. Elleve år senere returnerte han og foran årets sesong ble han gjort til kaptein av hovedtrener John Mousinho.

Pack ledet Pompey-laget til opprykk og ble kåret til årets spiller av de fleste supporterklubber. Han er også tilbudt ny kontrakt av klubben.

Mange tusen møtte opp på Southsea Common for å hedre Pack og hans lagkamerater etter at de har vunnet League One og skal spille Championship-fotball neste sesong. I tillegg var klubbens damelag der. Også de har vunnet sin divisjon og skal spille Championship-fotball neste sesong.

På feiringen var også blant annet eier Michael Eisner på plass. Det ble en solid fest hvor også vi i Venner av Portsmouth hadde medlemmer på plass. Se bilde lenger nede i saken.

SE OGSÅ: Marlon Packs spillerprofil

 

Marlon Packs kommentarer

«I didn’t know it was going to happen when I want up on stage, but my eyes started welling up a bit. I’m a Pompey fan and I’ve been there on the other side of the barrier in the past, so I was almost lost for words. I’m getting emotional, but I grew up in a council estate in Buckland and I’m getting messages from people saying ‘you’re my son’s hero.

That legacy is so important for me. I’m a Portsmouth boy and have lived and breathed this football club. To go on and play for – and captain – my hometown club is special and hopefully it makes kids here believe it’s achievable for them.

It’s only really starting to sink in just what we’ve achieved this season and it feels better and better whenever I think about it. These fans deserve it all because of how they’ve backed us and I think us players deserve it too, with the commitment we’ve shown all season.

It’s been a real team effort and I’m so proud of everyone – the boys, the supporters and all the staff, both at the training ground and Fratton Park. We’ve all brought into something special at Portsmouth Football Club and managed to do something great for this city.

“We talk about the island mentality living down here and the vast majority of people are fans through thick and thin. It’s why you hear from so many people who used to play here talking about how they still have a fondness for Pompey. This club is just so special.”

Både herre- og damelaget rykket opp denne sesongen. Begge lag feiret derfor foran mange tusen.

Johannes og Sergio Fox, to av våre medlemmer, var på plass.

Formann Michael Eisner var på plass og sa noen velvalgte ord til de mange tusen frammøtte.