Lånes ut til Blackpool

Pompey lar høyreback Jordan Williams gå på lån hele kommende sesong. Det betyr trolig at han er ferdig i Pompey.


NYHETER: Jordan Williams kom til Pompey fra Barnsley etter opprykket fra League One. Han har spilt totalt 53 kamper og scoret ett mål for Pompey i løpet av disse to sesongene.

Han har vært ute med skade i mindre perioder, men har når skadefri fått mange av sine kamper som innbytter. Han er en spiller som sjelden stjeler overskriftene, men han har knapt spilt en dårlig kamp i løpet av to år og er en solid back på Championship-nivå.

At Pompey nå velger å låne han ut til Blackpool i League One skyldes trolig at han regnes som et tredjevalg på høyrebacken, bak Terry Devlin og Zak Swanson. Williams har kun ett år igjen av sin kontrakt med Pompey og er med sine 26 år på et sted i karrieren der han trenger å spille fotball.

Nå er han den tredje Pompey-spilleren i sommer som går på utlån hele kommende sesong. Fra før er keeper Toby Steward utlånt til St. Johnstone i skotsk Premier League og spissen Makenzie Kirk utlånt til League One-klubben Barnsley.

Når Williams nå går på lån til Blackpool er han trolig ferdig som Pompey-spiller. Hans kontrakt går ut om ett år og med mindre det skjer noe spesielt blir det ingen forlengelse med Pompey sommeren 2027.

SE OGSÅ: Jordan Williams sin spillerprofil

 

Hovedtrener John Mousinhos kommentarer

«It has been a pleasure working with Jordan over the past couple of seasons.

He has played a key role in us maintaining our Championship status, but this move gives him an opportunity for more regular minutes at a good level and we don’t want to stand in the way of that.”