Nicolas Schmid har vært Pompeys udiskutable førstekeeper de to siste sesongene. Blir det slik også i 2026/27?
NYHETER: Østerrikske Nicolas Schmid ble kjøpt i august 2024. I oktober samme år fikk han sin debut for Pompey, og etter det har han vært Pompeys klare førstevalg mellom stengene. Will Norris, som var på årets lag i League One da Pompey rykket opp i 2023/24, ble frigitt og forsvant til Wycombe.
Pompey har i løpet av disse to sesongene hentet tre andre keepere, Josef Bursik, Jordan Archer og Ben Killip, men ingen av dem har klart å danke ut Schmid.
Med unntak av de periodene han har vært ute med skade, har han vært Mousinhos klare førstevalg mellom stengene. På sitt beste er han fantastisk og ser ut som en potensiell Premier League-keeper, men han har også hatt kamper hvor han har vært mindre imponerende. Enkelte supportere har begynt å diskutere om han er god nok om Pompey skal ta videre steg og jakte play-off-plasser.
Pompey vil i løpet av sommeren hente nye spillere til klubben, og flere spillere har vært linket til Fratton Park. Så langt har det ikke vært noen keepere som har vært linket, men det betyr ikke at Pompey ikke ser etter keepere. De neste to månedene vil gi oss svaret på om Schmid beholder rollen som førstekeeper?
SE OGSÅ: Nicolas Schmids spillerprofil
What an afternoon for Nicolas Schmid! 👏💪#EFL | @Pompey pic.twitter.com/Rk3e868dDP
— Sky Bet Championship (@SkyBetChamp) March 9, 2025
