Trener for fullt i ferien

Pompey-spillerne skal ikke rapportere tilbake fra ferie før slutten av juni. Ibane Bowat er allerede tilbake fra ferie og i full gang med oppkjøringen til ny sesong.


NYHETER: Det er to år siden Bowat ble kjøt fra Fulham som 21-åring. Den første sesongen ble et skademareritt og midtstopperen kom aldri på banen. I 2025/26-sesongen ble det 18 kamper og to mål på Bowat. Han spilte da både midtstopper og høyreback. Mange av kampene var som innbytter. Men begge målene hans var svært viktige. Først ble han matchvinner i 2-1-kampen hjemme mot Blackburn. Deretter scoret han kampens eneste mål da Pompey slo nedrykksrival Leicester mot slutten av sesongen.

Men Bowat ønsker tydeligvis å bidra mer enn han har gjort så langt. Nå gjenstår ett år av kontrakten hans (Pompey har opsjon på ytterligere ett år) og mens medspillerne er på ferie fortsatt er 23-åringen i full gang med å gjøre seg klar for en ny sesong.

The News skriver at Bowat har kost seg på ferie i mai. Han har på sin instagram delt bilder fra en ferietur til Rio i Brasil. Men det er først i slutten på juni spillerne skal være tilbake på treningsfeltet. Så lenge venter ikke Ibane Bowat.

The News skriver at Bowat bruker den individuelle utviklingstreneren Yousif Kampoori nå for å bli best mulig forberedt til 2026/27-sesongen. De har daglige økter og Bowat håper nok at dette grepet kan øke hans sjanser for mer spilletid i konkurranse med de mange midtstopperne Pompey har i klubben. I tillegg linkes Pompey til nye midtstoppere i sommer også. Dundees Luke Graham har vært linket lenge, men han er ønsket av en rekke klubber. Det siste navnet Pompey linkes til nå er den nigerianske midtstopperen Ibrahim Buhari, som nå spiller for svenske Elfsborg.

SE OGSÅ: Ibane Bowats spillerprofil