Supporterintervjuet: Før WBA (H)

Jon Romuld Håversen tror Pompey vinner dagens svært viktige kamp på Fratton Park.


SUPPORTERINTERVJUET: Pompey har tapt få kamper de siste ukene, men det blir dessverre for få trepoengere. Dermed er Pompey farlig nær nedrykksstreken. Dagens motstander WBA ligger på plassen foran Pompey, med to kamper mer spilt, og det kan fort være at WBA er et lag Pompey må ha bak seg på tabellen om plassen skal berges. Trolig er dagens kamp én av sesongens viktigste.

Det er vår medlem nummer 60, Jon Romuld Håversen, som stiller til supporterintervju denne gangen. Les Jons tanker før kampen:

 

Det ble 16. plass i Championship forrige sesong etter opprykk fra League One sesongen før. Hva er dine beste minner fra 2024/25-sesongen?

– Jeg synes det å slå Leeds var fantastisk. Jeg så kampen på en fjelltur og jublet heftig når Bishop scoret, og ikke minst når kampen ble blåst av. Jeg synes ikke det første oppgjøret mellom Leeds og Pompey var så galt heller! Jeg så West Brom-kampen på hjemmebane den sesongen, sørgelig opplevelse.

 

Hva tenker du om det Pompey har foretatt seg på overgangsmarkedet før og underveis i denne sesongen?

– På ingen måte tilfredsstilt med dette. Med den enorme skadelisten vi har, burde vi ha én til i midtforsvaret og én til offensiv spiller. Ebou Adams har jo vært strålende hittil, og om jeg ikke tar helt feil er hans vanligste posisjon sentral spiss – så kan godt hende at han tar Bishop sin plass etter hvert. Segecic har jeg veldig sansen for.

 

Hva var dine tanker og forventninger til denne sesongen?

– Kanskje ikke så smart å «si» høyt, men jeg føler meg ganske trygg på at vi skal holde oss. Lang og Murphy er snart skadefrie og skal bidra godt offensivt – og Poole + Shaughnessy er tilbake og gir oss mer defensiv trygghet. Dette laget er godt nok for Championship.

 

Hvilke lag tror du rykker opp fra Championship denne sesongen og hvilke tre lag rykker du ned?

– Coventry, Middlesbrough og Ipswich går opp – Sheff Wednesday var dømt til å rykke ned for lenge siden, Oxford rykker ned, og jeg synes Blackburn ser haltende ut.

 

Har du planer om å få til en tur over for å se Pompey i løpet av 2025/26?

– Ja, jeg skal si Derby hjemme, midt i mars. Kona blir med for andre gang, og mine foreldre blir med for første gang.

 

Hvordan holder du deg oppdatert på Pompey (kamper og nyheter)?

– Jeg ser mye kamper, leser det meste på Pompey.no, og ellers leser jeg litt på diverse nettforum.

 

Har du noen favorittspillere i dagens Pompey-spillerstall?

– Vanskelig å komme utenom Murphy. Alltid en trussel når han har ballbesittelse, enormt kreativ og teknisk spiller. Ellers er jeg glad i gutta som kjemper hardt og gir sitt alt, så jeg er svak for Ogilvie på sitt beste.

 

Hva er dine tanker om John Mousinho og hans trenerteam?

– Tror vi bare skal være veldig takknemlig for Mousinho og trenerteamet. De har lite midler, både til lønn og spillerkjøp, så det han har fått ut av stallen vi har skal vi bare applaudere for. Stort sett synes jeg han har fornuftige lag-uttak (nå husker jeg jo laguttakene til Kenny Jackett, så det er vel enkelt å overgå det!). Håper Mousinho sitter lenge!

 

Nå er det WBA på hjemmebane i serien. Hva er dine tanker om denne kampen, hva er din startellever og hvordan tror du kampen ender?

– WBA på sitt beste er gode, men de har virkelig vært svake i år, så de skal absolutt være mulige å slå. Med litt energi fra en god kamp mot South****** tror jeg vi kommer til å levere bra og vinne 2-1. Adams scorer igjen! Schmid Ogilvie – Poole – Swanson – Devlin Adams – Dozzell Segecic – Chaplin – Alli Bishop

 

Har du ellers noe du vil si til resten av de skandinaviske Pompey-supporterne?

– Play up Pompey!