2016/17-sesongen

Her er en oversikt over Pompeys kamper sesongen 2016/17. Nederst finner du utover i sesongen oppdaterte lister.


 

Etter hvert som kampene spilles, vil hver enkelt kamp linkes til kampreferat med bilder og videoer. Toppscorerliste, liste over assists og kort vil dere også finne her.

 

Alle kamptidspunkt oppgitt i skandinavisk tid.

 

Treningskamper

6/7: Sligo (B), kl. 19.15 – UAVGJORT 3-3 (Chaplin 2, Roberts)

9/7: Bohemians (B), kl. 16.00 – SEIER 2-0 (Rose, Chaplin)

13/7: Hawks (B), kl. 20.00 – SEIER 5-0 (Baker 2, Roberts, Main, prøvespiller Hunt)

16/7: Sutton (B), kl. 16.00 – TAP 1-2 (Oxlade-Chamberlain)

19/7: Salisbury (B), kl. 20.45 – UAVGJORT 2-2 (prøvespiller Hunt, Roberts)

23/7: Bournemouth (H), kl. 16.00 – UAVGJORT 3-3 (Roberts, Smith, May)

27/7: Bognor (B), kl. 20.15 – SEIER 4-1 (Chaplin, Main, Smith (str.), May)

30/7: Bristol City (B), kl. 16.00 – UAVGJORT 0-0

 

August

6/8: Carlisle (H), kl. 16.00 – UAVGJORT 1-1 (Baker)

9/8: Coventry (B), 1. runde ligacupen, kl. 20.45 – TAP 2-3 EEO (Main str., Naismith)

13/8: Crewe (B), kl. 16.00 – UAVGJORT 0-0

16/8: Morecambe (B), kl. 20.45 – TAP 0-2

20/8: Colchester (H), kl. 16.00 – SEIER 2-0 (Roberts 2, 1 på straffe)

27/8: Exeter City (B), kl. 16.00 – SEIER 1-0 (Roberts str.)

30/8: Yeovil (B), gruppespill EFL Trophy, kl. 20.45 – TAP 3-4 (Smith 3)

 

September

3/9: Crawley (H), kl. 16.00 – SEIER 3-0 (Main 2, Roberts)

10/9: Wycombe (H), kl. 16.00 – SEIER 4-2 (Burgess, Roberts str., Chaplin, Baker)

17/9: Accrington Stanley (B), kl. 16.00 – TAP 0-1

24/9: Barnet (H), kl. 16.00 – SEIER 5-1 (Chaplin, Roberts, Baker, Lalkovic, Rose)

27/9: Blackpool (B), kl. 20.45 – TAP 1-3 (Chaplin)

 

 

Oktober

1/10: Doncaster Rovers (H), kl. 16.00 – TAP 1-2 (Baker)

4/10: Reading U21 (H), gruppespill EFL Trophy, kl. 20.45 – UAVGJORT 2-2 (3-4 på str.) (Main 2)

8/10: Leyton Orient (B), kl. 16.00 – SEIER 1-0 (Burgess)

15/10: Plymouth Argyle (B), kl. 16.00 – UAVGJORT 2-2 (Bennett, Rose)

22/10: Notts County (H), kl. 16.00 – TAP 1-2 (Chaplin)

29/10: Cambridge United (B), kl. 16.00 – SEIER 1-0 (Chaplin)

 

 

November

5/11: Wycombe W (H), 1. runde FA-cup, 16.00 – TAP 1-2 (Evans)

8/11: Bristol Rovers (H), gruppespill EFL Trophy, kl. 20.45 – SEIER 1-0 (Naismith)

12/11: Mansfield Town (H), kl. 16.00 – SEIER 4-0 (Roberts str., Hunt, Chaplin 2)

19/11: Cheltenham (B), kl. 16.00 – UAVGJORT 1-1 (Smith)

22/11: Luton Town (B), kl. 20.45 – SEIER 3-1 (Smith, Evans, Naismith)

26/11: Stevenage (H), kl. 16.00 – TAP 1-2 (Smith)

 

 

Desember

10/12: Grimsby Town (B), kl. 16.00 – SEIER 1-0 (Naismith)

17/12: Hartlepool (H), kl. 16.00 – UAVGJORT 0-0

26/12: Newport (B), kl. 16.00 – SEIER 3-2 (Rose, Stevens, Naismith)

30/12: Yeovil (B), kl. 20.45 – UAVGJORT 0-0

 

 

Januar

2/1: Luton Town (H), kl. 16.00 – SEIER 1-0 (Burgess)

5/1: Doncaster Rovers (B), kl. 20.45 DIREKTE PÅ TV – TAP 1-3 (Naismith)

14/1: Leyton Orient (H), kl. 16.00 – SEIER 2-1 (Chaplin 2)

21/1: Crawley (B), kl. 16.00 UTSATT TIL 7/3

28/1: Exeter City (H), kl. 16.00 – TAP 0-1

 

 

Februar

4/2: Wycombe (B), kl. 16.00 – TAP 0-1

11/2: Accrington Stanley (H), kl. 16.00 – SEIER 2-0 (Clarke, Naismith)

14/2: Blackpool (H), kl. 20.45 – SEIER 2-0 (Evans, E. Doyle)

18/2: Barnet (B), kl. 16.00 – UAVGJORT 1-1 (Chaplin)

25/2: Carlisle (B), kl. 16.00 – SEIER 3-0 (Roberts, Linganzi, Whatmough)

28/2: Morecambe (H), kl. 20.45 – UAVGJORT 1-1 (Naismith)

 

 

Mars:

4/3: Crewe (H), kl. 16.00 – TAP 0-1

7/3: Crawley (B), kl. 20.45 – SEIER 2-0 (Burgess, Bennett)

11/3: Colchester (B), kl. 16.00 – SEIER 4-0 (E. Doyle, Bennett, Rose, M. Doyle)

14/3: Grimsby Town (H), kl. 20.45 – SEIER 4-0 (Bennett, Rose, Baker, Naismith)

18/3: Stevenage (B), kl. 16.00 – TAP 0-3

25/3: Newport (H), kl. 16.00 – SEIER 2-1 (Bennett, Naismith)

 

April

1/4: Hartlepool (B), kl. 16.00 – SEIER 2-0 (Naismith, Roberts)

8/4: Yeovil (H), kl. 16.00 – SEIER 3-1 (Evans, Naismith, Lowe)

14/4: Plymouth (H), kl. 15.30 DIREKTE PÅ TV – UAVGJORT 1-1 (Roberts)

17/4: Notts County (B), kl. 16.00 – SEIER 3-1 (Evans (str.), Lowe 2)

22/4: Cambridge United (H), kl. 16.00 – SEIER 2-1 (Baker, Naismith)

29/4: Mansfield (B), kl. 16.00 – SEIER 1-0 (Baker)

 

Mai

6/5: Cheltenham (H), kl. 16.00 – SEIER 6-1 (selvmål, Bennett, Naismith 2, Lowe og Evans (str.))

 

Mål:

Kal Naismith 13 (2)

Gary Roberts 10

Carl Baker 9

Conor Chaplin 8

Kyle Bennett 6

Gareth Evans 5 (1)

Danny Rose 5

Jamal Lowe 4

Michael Smith 3 (3)

Christian Burgess 4

Curtis Main 2 (3)

Eoin Doyle 2

Milan Lakovic 1

Noel Hunt 1

Enda Stevens 1

Michael Doyle 1

Matt Clarke 1

Amine Linganzi 1

Jack Whatmough 1

 

Assists:

Kal Naismith 11

Enda Stevens 9

Gary Roberts 7

Carl Baker 7

Gareth Evans 6

Kyle Bennett 5

Michael Doyle 5

Conor Chaplin 3

Danny Rose 3

Noel Hunt 2

Eoin Doyle 2

Adam May 1

Christian Burgess 1

Amine Linganzi 1

 

Gult kort:

Enda Stevens 8

Michael Doyle 8

Carl Baker 7

Gareth Evans 7

Conor Chaplin 6

Gary Roberts 6

Christian Burgess 5

Noel Hunt 5

Kyle Bennett 5

David Forde 4

Kal Naismith 3

Matt Clarke 3

Eoin Doyle 2

Ben Close 2

Danny Rose 2

Tom Davies 2

Adam Barton 1

Amine Linganzi 1

Jack Whatmough 1

Stanley Aborah 1

 

Rødt kort:

Amine Linganzi 1

Christian Burgess 1

 

 

 

Sesongen 2015/16 kan du gjenoppleve her